Zupy owocowe

0

Zupy owocowe są pysznym sycącym daniem bogatym w składniki odżywcze uwalniane z owoców, z których są przyrządzane. Spożywanie zup owocowych jest pozytywnym elementem zdrowej diety, gdyż są one źródłem witamin, błonnika i składników mineralnych. Zupy owocowe mogą stanowić zarówno element dania głównego jak również sprawdzają się jako wyśmienite desery.

Adrien (CC BY-NC-SA 2.0)

Adrien (CC BY-NC-SA 2.0)

Przepisy na zupy owocowe

Zupę owocową można właściwie przyrządzić z każdego rodzaju owoców i na kilka sposobów, mogą być to zupy z wywarów owocowych lub też kremy. Na zupy świetnie się nadają owoce pospolite jak i egzotyczne.

Owoce egzotyczne na zupę

Owoce egzotyczne są powszechnie dostępne w naszym kraju, dlatego nie ma problemów ze zgromadzeniem odpowiednich składników, by przyrządzić odpowiedni posiłek.

Zupy z polskich owoców

Nasze polskie owoce również są powszechnie dostępne, przy czym większość z nich jest obecna na naszym rynku niemalże cały rok. Niektóre owoce natomiast, w postaci świeżej są dostępne tylko w określonym czasie – sezonie (np. maliny, truskawki, poziomi, jagody itp.)

Zupy owocowe w trendach zdrowego odżywania zyskują coraz większa popularność, nic dziwnego jeżeli mogą dostarczyć wiele ważnych składników min. witam odgrywających ważne role w organizmie. Wysoka zawartość polifenoli, szczególnie w skórce owoców, np. flawonoidów  pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Powszechnie dostępne w naszym kraju jabłka zawierają cyjanidynę, która pozytywnie wpływa na układ krwionośny, czy kwercetynę posiadającą wiele ciekawych właściwości prozdrowotnych. Brzoskwinie, truskawki, jagody i wiele innych owoców bogate są w witaminę C, która wzmacnia naszą odporność. Poprzez gotowanie owoców uwalniamy z nich wiele składników, które mogą być przez nas łatwiej przyswajane i wchłaniane do organizmu. Owoce są również doskonałym źródłem błonnika tak ważnego w zdrowej diecie, dlatego chcąc zapewnić sobie odpowiednią dawkę wartości odżywczych dla naszego organizmu każdego dnia powinniśmy jeść dużo owoców w różnej postaci.

Share.

Comments are closed.